Floating – nieziemski relaks

Tajemnica floatingu – jak to działa?

          Na początek kilka słów o tym, czym jest floating, czyli deprywacja sensoryczna. Sama nazwa pochodzi o angielskiego słowa float, które znaczy „unosić się”. Faktycznie floating jest rodzajem seansu SPA, polegającym na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli, w temperaturze zbliżonej do naturalnej temperatury ludzkiego ciała, przy jednoczesnym ograniczeniu bodźców zewnętrznych.

          W naszej kapsule stosujemy specjalną sól EPSOM, mającą korzystny wpływ na zdrowie i urodę. Za sprawą odpowiedniego stężenia tej soli, powstaje odpowiednia wyporność, dzięki której możliwe jest unoszenie się na powierzchni wody niczym na Morzu Martwym. Przypomina to uczucie lewitowania i wrażenie, że nie działają na nasze ciało siły przyciągania ziemskiego.  Ponadto deprywacja sensoryczna ma na celu ograniczenie innych bodźców, dlatego wewnątrz kapsuły panuje błoga cisza i ciemność. Te wszystkie warunki powodują stan głębokiego relaksu, przypominający medytację lub hipnozę, kiedy mózg człowieka tworzy fale alfa i theta (odpowiedzialne m.in. za kreatywność).

         Floating to zabieg całkowicie bezpieczny, głęboko regenerujący i odprężający, mający dobroczynny wpływ na ciało, umysł oraz emocje. Podaruj sobie lub bliskiej osobie chwile nieziemskiego odprężenia i relaksu..

Komu polecamy seans floatingowy?        

           Ze względu na nieinwazyjny charakter oraz niezliczone korzyści deprywacja sensoryczna jest skierowana niemalże do każdego, niezależnie od wieku, płci oraz trudności, z jakimi się zmaga. Szczególnie polecany osobom, żyjącym w stresie, sportowcom, kobietom w II lub III trymestrze ciąży, osobom w trakcie rehabilitacji po urazach oraz wszystkim, którzy potrzebują relaksu i odprężenia.

         Dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo, dlatego prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z załączonymi wskazówkami, oświadczeniami oraz informacją o przeciwwskazaniach. Wszystkie oświadczenia należy wypełnić i podpisać przed skorzystaniem z zabiegu, dlatego prosimy o przybycie 10 min. przed umówioną wizytą.

Najważniejsze korzyści:

 • poprawa przemiany materii
 • zmniejszenie uczucia zmęczenia i pomoc w leczeniu zaburzeń snu, w tym bezsenności (1 h seansu  odpowiada ok. 4 h snu)
 • działanie przeciwdepresyjne, poprawa samopoczucia poprzez uwalnianie endorfin
 • osiągnięcie stanów medytacyjnych
 • synchronizacja półkul mózgowych
 • zwiększenie koncentracji oraz poprawa zdolności uczenia się
 • większa kreatywność
 • odprężenie, redukcja stresu oraz napięć
 • łagodzenie lęków, nerwic, depresji i uzależnień
 • ulga dla kobiet z II i III trymestrze ciąży (odciążenie kręgosłupa)
 • przyśpieszona regeneracja oraz zmniejszenie bólu po złamaniach i urazach
 • odciążenie mięśni, stawów i kręgosłupa
 • zmniejszenie ilości kwasu mlekowego w mięśniach (w przypadku osób uprawiających sporty)
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • wspomaganie leczenia chorób układu oddechowego, artretyzmu, reumatyzmu
 • ulga przy bólach głowy i migrenach
 • korzystne właściwości soli EPSOM (siarczan magnezu) na kondycję skóry i włosów oraz dodatkowe działanie antystresowe

Jeśli szukasz pomysłu na niebanalny prezent, który uszczęśliwi bliską osobę, to voucher podarunkowy na sesję w kapsule floatingowej może okazać się strzałem w 10! 

Cena regularna 130 zł/sesja 50 min.

Promocja na start! Kupując sesję do 23 grudnia 2020 roku korzystasz z ceny specjalnej – 100 zł/sesja 50 min.

Voucher podarunkowy ważny 3 miesiące od daty zakupu (termin wizyty ustalany indywidualnie)    Informacje i rezerwacje:
Kom. 609 140 777 e-mail: recepcja@portbogaczewo.pl

Floating – Twoja kosmiczna podróż do krainy relaksu!
Marzysz o tym, aby uwolnić swoje ciało i zmysły, odzyskać wewnętrzny spokój oraz wyzwolić hormony szczęścia? Chcesz doświadczyć głębokiego relaksu i rozluźnienia? Jeśli tak, to zapraszamy do skorzystania z odprężającego seansu w kapsule floatingowej, zwanej cudem nowoczesnej odnowy biologicznej. Taki cud przygotowaliśmy w naszej strefie SPA specjalnie dla Ciebie oraz Twoich bliskich!
Kapsuła floatingowa ma nieco „kosmiczny” wygląd. Takie też są doznania podczas seansu: stan nieważkości, ograniczone bodźce zewnętrzne, wyciszone zmysły, uczucie błogiego odprężenia. Wszystko po to, aby pomóc Ci uwolnić umysł i ciało, przywracając harmonię oraz niezmącony spokój.

Oświadczenia oraz informacje dotyczące przebiegu sesji floatingowej

Przebieg sesji floatingowej

Oświadczenie covid-19

Oświadczenie zdrowotne

Cennik

Sesja floatingowa
 • Sesja floatingowa
  50 minut
  130 zł
  Promocja! Do końca roku 2020 sesja w kapsule floatingowej za jedyne 100 zł! Dostępna również w formie vouchera podarunkowego!
 • Sesja floatingowa - Promocja na start (do 23.12.2020)
  50 minut
  100 zł